III OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY

W Bibliotece w Siechnicach już po raz drugi uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Akcja organizowana jest przez wydawnictwo Akapit Press i zrzesza fanów, sympatyków oraz osoby chętne poznać ten fenomenalny cykl o rodzinie o perypetiach Borejków, o ich przyjaciołach, znajomych i szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich. Akcja w głównej mierze toczy się na poznańskich Jeżycach, w kamienicy na ul. Roosevelta 5, acz bohaterowie odbywają podróże i na pewno nie siedzą w jednym miejscu. Najprzytulniejszym miejscem w całej serii, a jednocześnie sercem tak wielu rozmów i decyzji, jest kuchnia Borejków, do której tak łatwo trafić, a w której nigdy nie brakuje dobrej herbaty i przytulnej atmosfery.

Na spotkaniu w piątkowe popołudnie 15 marca 2019 Jezycjadę czytały, podobnie jak rok wcześniej, pokolenia – od najmłodszych razem z rodzicami, przez młodzież szkolną, rodziny, aż po szanownych seniorów.

Jeżycjada budzi emocje i na naszym spotkaniu ich nie zabrakło. Niesamowity jest wybór fragmentów do czytania, każdy przeniósł nas w zupełnie inne miejsce, spotkanie, rozmowę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok, na kolejnym czytaniu Jeżycjady!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star